Jak začít s pronájmem tiny house?

Uvažujete o pronájmu tiny house, připravili jsme pro Vás článek, jak začít.

Poptávka po tiny housech pomalu roste. To mohou nyní ovlivňovat těžké ekonomické časy. Tato recese však může představovat příležitost pro investory do menších a levnějších ubytovacích kapacit, které mohou pronajímat. Důležité je, že je to i ideální příležitost pro majitele domu, který si může postavit tiny house na dvůr nebo na nevyužitý pozemek.

1, Najděte a vyberte vhodný pozemek!

Máte vlastní pozemek nebo hledáte pozemek ke koupi či pronájmu? Lokace pozemku a oblíbenost lokality hraje v úspěchu Vašeho podnikání zásadní roli. Víte, že je ve Vašem okolí nedostatek ubytování? Stává se, že vidíte, že je na bookingu často vyprodáno všechno ubytování v okolí? 

Pokud budete pozemek kupovat ověřte si na místním úřadě možnost mít na pozemku mobilní dům na kolech. Ušetříte si starosti do budoucna. Jelikož není tiny house nijak spjatý se zemí, není na vrutech ale na kolech. Jedná se o mobilní stavbu, kterou můžete kdykoliv přemístit. 

Moderní tiny house

2, Počítejte s investicí v hotovosti

Banky jsou nyní přísnější než kdy jindy, úroky jsou také vyšší než v předchozích letech. Většina klientů hradí tiny house v hotovosti. Tiny house vychází cenově výhodněji než koupit nemovitost nebo chatu. Nicméně je možnost tiny house také financovat pomocí různých úvěrů s účelem a bez zástavy do 1 000 000,- Kč. 

malého domu investovat trochu více, abyste mohli vyniknout na konkurenčním trhu s nájemním bydlením v nadcházejících letech. V každém případě se ujistěte, že máte po ruce hotovost na nákup vaší jednotky, zaplacení tučné zálohy nebo nákup materiálů potřebných k její stavbě. Podívejte se na naše realizace. 

Bílý tiny house

3, Tiny house s myšlenkou

V dnešní době vzniká spoustu glampingových míst, která mají svoje kouzlo a myšlenku, kterou mu dali jeho zakladatelé. Díky naší výrobě tiny house na klíč můžeme přizpůsobit Váš návrh okolí, nebo komunitě, kterou byste rádi v tiny house ubytovali. Představivosti ohledně konceptu se meze nekladou. Rádi Vám pomůžeme s grafickým návrhem a zapracováním Vašich představ. Podívejte se na naše typové realizace. 

Malý tiny house

4, Jak nastavit cenu za pronájem Tiny house? 

Kolik si říct, za noc v tiny house? Cenu může ovlivňovat několik faktorů, máte v tiny house sprchu a wc? Je tiny house na jedinečném místě. Nabízíte něco opravdu jedinečného? 

Podívejte se na ceny ubytování v okolí nebo podobných konceptů po ČR, které ubytování v přírodě nabízejí. 

5, I na doplňkových službách se dá vydělat

Nabídněte Vašim klientům širší služby. Domluvte se s místními, te budete v tiny house prodávat jejich výrobky. Například domácí sýry a pečivo na snídaní. Místní restaurace může mít objednávkový list v Tiny house. Dále se můžete domluvit na provizích za doporučení, když Vaši klienti na Vaše doporučení navštíví atrakce v okolí. 

  1. Jak nastartovat Váš tiny house na pronájem?

Spousta nově vznikajících glampingových míst oslovuje pro první získání zákazníků Slevomat. Pak je trendy pozvat vlivné influencery, v případě fotogenického místa může mít influencer vliv na příliv nových zákazníků. Věnujte se také pěkným fotografiím, které budou na Vašich webových stránkách a sociálních sitích. Můžete také začít s placenou propagací na sociálních sítích, kde oslovíte cíleně publikum se zájmem o cestování a tiny house. V případě, že si od nás tiny house necháte vyrobit, podpoříme Vás na našich stránkách. Budeme Vás doporučovat našim klientům a při otevřené Vašeho tiny house pro pronájem obešleme celou naši databázi kontaktů, která má to tiny house zájem. 

  1. Pronájem tiny house a právní forma podnikání a účetnictví

Doporučujeme se v oblasti pronájmu tiny house poradit s Vaší účetní pro jednodušší řešení tohoto podnikání do budoucna. 

Kontakt

Chcete zaslat katalog s našemi realizacemi Tiny house?

Napište nám a pošleme Vám ho. V katalogu jsou rozměry jednotlivých tiny house a také jejich výrobní cena. Ta se může s ohledem na změny cen lišit.