5 důvodů, proč si pořídit tiny house a začít žít minimalisticky

Dnes bychom se s vámi chtěl podělit  zkušenosti s bydlením v tiny house.

Proč? No protože život v malém domku umožňuje lidem zjednodušit si život, ušetřit peníze a být mnohem flexibilnější. A to jsou jen některé z výhod! Pokud jste někdy uvažovali o alternativním bydlení a chcete udělat ve svém životě změnu, čtěte dál. Ukážeme vám 5 hlavních důvodů, proč byste si měli pořídit tiny house a začít žít minimalisticky. Věřte mi, že to stojí za to! 

Důvod 1: Ušetříte balík peněz

Největší problém tradičního bydlení? Přece vysoké náklady!  Ať už platíte nájem nebo splácíte hypotéku, bydlení vás vyjde pěkně draho. Ale s tiny house je to jinak:

 • 📉 Náklady na pořízení i provoz jsou mnohem nižší
 • 🏠 Nemusíte se vázat hypotékou ani platit nájem
 • 🔌 Malý prostor = úspora energií

Jen si to představte – žádné dluhy, žádné zbytečné výdaje, jen vy a váš útulný domeček. To zní jako sen, ne? Když si člověk pořídí svůj tiny house, měsíčně ušetří tolik peněz, že si lidé můžou dovolit cestovat a užívat si života naplno. A věřte mi, ten pocit svobody je k nezaplacení! 🌍🎉

Důvod 2: Zjednodušíte si život

Další věc, kterou si na tiny house zamilujete, je to že Vám zjednoduší život. Víte, jak to chodí v běžném domě nebo bytě – máte spoustu místa, tak ho zaplníte spoustou věcí. A pak neustále uklízíte, hledáte věci a stresujete se. 😩 V tiny house ale ne:

 • Méně místa = méně věcí a nepořádku 🧹
 • Soustředíte se jen na to opravdu podstatné 🎯
 • Ubyde starostí s údržbou a úklidem 😌

Zbavíte se všeho nepotřebného a najednou máte v životě takový klid a pohodu. Víc času na rodinu, přátele, koníčky… prostě na to, co Váš opravdu baví a naplňuje. Jak se říká – méně je někdy více. A s tiny house pochopíte, že opravdu nepotřebujeme tolik věcí, abychom byli šťastní. Stačí střecha nad hlavou, pár věcí, které jsou důležité.

Důvod 3: Stanete se pány svého života 

Víte, co je na tiny house nejlepší? Svoboda a flexibilita, kterou vám dají!  Narozdíl od běžných domů, které vás svazují k jednomu místu, s tiny house můžete:

 • Kdykoliv se sbalit a přestěhovat jinam 🌄
 • Cestovat a poznávat nová místa 🧳
 • Být nezávislí na jedné lokalitě 🆓

Důvod 4: Budete šetrnější k přírodě

Dalším skvělým důvodem, proč si pořídit tiny house, je ekologie a udržitelnost. V dnešní době, kdy se potýkáme s klimatickými změnami a znečištěním planety, je důležité myslet i na naši stopu, kterou za sebou necháváme. A s tiny house je to mnohem snazší:

 • Zanecháte menší uhlíkovou stopu 👣
 • Můžete využívat obnovitelné zdroje 🌞💧
 • Podpoříte lokální ekonomiku a řemesla 🤝

Na tiny house můžeme umístit solární panely a dešťovou vodu používat na zalévání zahrádky. Myslím, že bydlení v tiny house pomůže lidem si uvědomit, že i malé činy se počítají a že bychom všichni měli být zodpovědnější k naší planetě. Koneckonců, máme jen jednu! 

Důvod 5: Naleznete sami sebe 

Poslední, ale rozhodně ne nejméně důležitý důvod, proč zkusit život v tiny house, je osobní růst a seberealizace. Žijeme v konzumní společnosti, která nás nutí neustále něco chtít, kupovat, vlastnit… Ale opravdu nás to dělá šťastnými? 

 • Vystoupit z kolotoče konzumu 
 • Mít více času na své záliby a blízké 
 • Najít skutečné hodnoty a smysl života 

Zbavíte se zbytečných věcí, zpomalíte tempo a začnete se soustředit na to, co je opravdu důležité – na sebe, své zdraví, vztahy, osobní rozvoj… Tiny house Vám dá příležitost poznat sám sebe, uvědomit si, co chcete od života a jít si za tím. 

Závěrem – je tiny house pro každého? 

Vím, že může být ze začátku těžké si představit život v malém domku. Strach ze změny, z neznámého, z nepohodlí… To všechno jsou přirozené obavy. 

Jasně, tiny house není pro každého. Někdo potřebuje více prostoru, soukromí, stabilní zázemí… A to je naprosto v pořádku. Ale pokud jste otevření změně a chcete zkusit něco nového, tiny house může být tou nejlepší volbou. Je to cesta k svobodě, spokojenosti, lehkosti bytí… Stojí to aspoň za zvážení, nemyslíte? 

Pokud vás tiny house zaujal, mám pro vás pár tipů, jak začít:

 1. Vyzkoušejte si na víkend pobyt v tiny house (třeba přes Airbnb) a zjistěte, jaké to je
 2. Projděte si své věci a zbavte se všeho nepotřebného – uvidíte, jak vám to ulehčí nejen byt, ale i mysl
 3. Najděte si komunitu lidí žijících v tiny house a nechte si od nich poradit a inspirovat

Hlavně se nebojte udělat ten první krok – věřím, že nebudete litovat! 

Chcete zaslat katalog s našemi realizacemi Tiny house?

Napište nám a pošleme Vám ho. V katalogu jsou rozměry jednotlivých tiny house a také jejich výrobní cena. Ta se může s ohledem na změny cen lišit.