Jak a kdy vznikly Tiny house?

Tiny house je malý dřevěný domek postavený na přívěsu . Můžete ho tedy odtáhnout za autem a cestovat s ním.  Je funkčnější než karavan a v Tiny housu můžete žít celoročně. Uvnitř je prostor optimalizován tak, aby nabízel veškerý komfort skutečného domova. Tiny house může být energeticky zcela soběstačný! Tento typ bydlení, který je stále atraktivnější, dokonale reaguje na ekonomická a ekologická omezení současnosti. Bydlení v tiny house znamená žít jednoduše, ale pohodlně, s respektem k přírodě.

Tiny house vznikly ve Spojených státech

Prvním stavitelem Tiny House na světě byl Charles Miller. Tento Američan postavil první dům na kolech v roce 1929 v Ogdenu v Utahu.

Na začátku roku 2000 se zrodil první moderní Tiny house. Vděčíme za to Jay Shaferovi, americkému architektovi. Vycházel z předpokladu, že ke štěstí není nutné žít ve velkém prostoru, a tak změnil své poměry. Jeho cílem je: co nejmenší bydlení při zachování moderního komfortu. A to může zohledňovat i jeho prostředí. Tak se zrodil Tiny house, takový minidomeček na přívěsu, který má velikost mezi 8 a 20 m².

V roce 2002 Greg Johnson, Shay Salomon, Nigel Valdez a Jay Shafer vytvořili společnost s názvem „Hnutí Tiny house “. V roce 2012 byla Jayem Shaferem založena společnost s názvem Tumbleweed Tiny House Company, která chtěla tiny house domy prosadit k masám lidí. Shafer poté vytvořil druhou společnost, která posunula hnutí Tiny house kupředu. Popularizoval Tiny house vytvořením svého prvního návrhu, který měl pouze 30 metrů. Poté pokračoval ve vytváření Tiny housů na kolech. 

Ale Jay Shafer si rozhodně nepředpokládal, že se z Tiny house stane skutečný trend ve Spojených státech. V kontextu ekonomické a realitní krize se tiny house hodně rozšířili.  Tiny house si lze postavit bez půjčování peněz od bank.  Tiny house zasáhlo všechny, kteří snili o návratu k přírodě a nechtěli se zadlužit koupí nemovitosti.

Kontakt

Chcete zaslat katalog s našemi realizacemi Tiny house?

Napište nám a pošleme Vám ho. V katalogu jsou rozměry jednotlivých tiny house a také jejich výrobní cena. Ta se může s ohledem na změny cen lišit.