NORSKÁ INSPIRACE - bydlení v tiny house

Minimalistický život v tiny house

Ida a její nádherný Tiny house se nachází  v Norsku. Žije na okraji farmy se svou kočkou Teo, užívá si tak přírodu a jednoduchý život.

Její Tiny House je krásnou prací a odpovídá jejímu minimalistickému životnímu stylu. Život v minimalismu jí umožnil mít udržitelnější život, ale také jí ušetřil spoustu peněz. Přečtěte si krátký rozhovor, abyste se dozvěděli o více minimalistickém životě této dívky. 

 

 

Proč jste se rozhodla žít v minimalismu? 

Nechala jsem se inspirovat dokumentem The Minimalist (Netflix). Pak jsem o tom začala uvažovat o tom, kde budu bydlet. A co se hodí k mému životnímu stylu: Ráda žiji v blízkosti s přírodou. Ale také jsem žila na tolika různých místech a v různých zemích a vím, že je pro mě těžké se rozhodnout, kde chci žít. Na světě je tolik krásných míst. Právě teď tedy žiji na jihu Norska, ale pokud chci jít někam jinam, mohu. Pocit z domova, ale také svoboda pohybu se mi líbí Je to levnější než byt v Norsku a je to ekologičtější.

Jak dlouho trvala výroba vašeho tiny house? 4 měsíce

Jaké výhody má bydlení v tiny housu? 

Nejlepší je probudit se s východem slunce nad poli, otevřít okno a poslouchat zpěv ptáků. Pokud prší, slyšíte to, stejně jako vítr nebo sníh. A když vyjde slunce, popadnete šálek kávy a sednete si venku na schody.

Je příjemné žít udržitelně. Musíte zde mít jen ty věci, které opravdu používáte, takže skončíte u pár svých oblíbených. 

A co nevýhody? Miluji dlouhé sprchy ale zde to bohužel nejde. Leda mít stále plnou nádrž na vodu. 

 

Čím je tvůj tiny house výjimečný? Vybrala jsem kuchyni tak, aby vypadala jako retro. Protože mám ráda tento styl. 

Kontakt

Chcete vlastní Tiny house?

Napište nám a zodpovíme Vám vaše dotazy